Informace o nás

Historie jazzové kapely PalmJam se začala psát v roce 2004, kdy byla dvojice hudebníků Jarda Foršta a Lukáše Fáry obohacena o kytaristu Pavla Lindovského. Vzniklé trio basa, piano, kytara bylo záhy obohaceno o zpěv a to zpěv ženský, protože jen tak bylo možno zvýšit umělecký a zejména estetický dojem celého uskupení. Postupem doplnili trio ještě bicí a saxofon a tak vznikl plnohodnotný jazzový kvintet věnující se zejména jazzovým standardům zlatého věku.

Časem prošla kapelou pěkná řádka zpěvaček, z nichž některé stále v uměleckém světě působí. Například Eliška Ptáčková (www.eliskaptackova.com), která, mimo jiné, po opuštění PalmJam zpívala s Čechomorem (a příležitostně stále zpívá).

Současná stálá zpěvačka kapely, Petra Beoková (www.petrabeokova.com), se propracovala do souboru Hudebního divadla v Karlíně, do divadla Semafor a do řady muzikálů, namátkou Carmen, Bídníci, Polská krev a další. Současná druhá zpěvačka, Adéla Machálková, momentálně pokouší své štěstí v Superstar.

Na postu saxofonisty se stabilně objevuje Marek Prokop (Konzervatoř Jaroslava Ježka a VOŠ tamtéž) hrající kromě PalmJam ve spousta souborů a kapel, včetně Laury a jejích tygrů. Alternuje ho Marek Buble (Konzervatoř Jaroslava Ježka a VOŠ tamtéž). Za bicími najdete tradičně Honzu Ježka (KJJ).

 

Petra Beoková- zpěv

Lukáš Fára - piano

Marek Prokop - saxofon

Jarda Foršt - kontrabas, baskytara

Honza Ježek - bicí